<<<Назад  
Варианты оплаты

 

u23. Автосалон Шкода
Перспектива
План
Фасады
Разрезы
Генплан
Спецификация металла
8чертежей а3 по мет констр
     
       

1 Архітектурно-будівельна частина

 

1.1 Техніко-економічна характеристика ділянки будівництва

 

1.1.1. Адміністративно-географічне положення.

Ділянка будівництва громадської будівлі з розміщенням виставкової зали, адміністративних, офісних приміщень та приміщень технічного обслуговування автомобілів знаходиться на території земель оборони, транспорту та зв'язку по проспекту Університетському (біля житлового будинку №50 – гуртожитку музичного училища) навпроти гуртожитків КНТУ і займає площу 7610 м 2 .

Зі сходу розташован п'ятиповерховий житловий будинок, з заходу та півдня знаходиться територія загального користування, з північного сходу ділянка межує з червоною лінією проспекту Університетського.

 

1.1.2. Розміри ділянки.

Для будівництва будівлі автосалону відведена земельна ділянка в місті Кіровограді. Ділянка в плані має неправильну П-подібну форму розмірами: 147,00х61,60м.

 

1.1.3. Ґрунти основи.

Ґрунти основи досліджені Кіровоградською філією інституту “УКРНИИНТИЗ” у 2007 році і приведені в таблиці 1.1.

В геологічній будові майданчика беруть участь ілювіальні відкладення, представлені супісками і пісками мілкими, середніми та крупнозернистими (до гравелистих), насичені водою. З поверхні алювій перекрит техногенними грунтами потужністью 1,3?1,8м.

В результаті обробки даних розвідувального буріння та лабораторних робіт виділено 5 інженерно-геологічних елементів дивись таблицю 1.1.

Ґрунтові води залягають на глибині 2,4-2,5м від поверхні землі, що відповідають абсолютним відміткам 105,100?105,30 й мають гідравлічний зв'язок з рівнем води в р.Інгул.

1.1.4. Рельєф, ґрунти, вітри.

Рельєф ділянки майже рівний, з невеликим нахилом з заходу на схід. Відмітка поверхні землі коливається в межах 100,00 м – 98,00 м . Природний похил ділянки достатній для стоку атмосферних опадів.

Місто Кіровоград відноситься до ІІв1 кліматичної зони [1]. Середня температура найбільш холодних діб –30 0 C, найбільш холодної п'ятиденки –22 0 C. Середньорічна температура становить 8 0 C . Абсолютна мінімальна температура –35 0 C, абсолютна максимальна + 39 0 C . Середня температура найбільш теплого місяця +25,9 0 C. Абсолютна середньорічна вологість повітря дорівнює 8,8 мб, відносна-76%, дефіцит насиченості - 4,2 мб. Середня багаторічна кількість опадів становить 657 мм .

Напрямок пануючих вітрів:

За червень-серпень – північно-західний.

За грудень-лютий – південний.

Глибина промерзання ґрунту становить 1,1 м .

Місто Кіровоград розташоване в ІІ зоні по вазі снігового покрову ( Р о  =   кг/м 2 ), та в ІІІ зоні по швидкісному напору вітру ( q  =   П/м 2 ) [1].

 

1.1.5. Місцеві будівельні матеріали.

В місті Кіровоград розташовано кар'єр, з якого добувають такі будівельні матеріали, як граніт. Підприємство "Елгран" спеціалізується на виробництві гравію, декоративних гранітних панелях . В місті виробляє свою продукцію багатофункціональний цегляний завод та завод по виробництву залізобетонних виробів. До місцевих матеріалів також відносяться: цементний розчин, цементно-вапняний розчин, лісоматеріали.


 

1.1.6. Водопостачання, каналізація, теплопостачання.

Громадська будівля забезпечується всім необхідним інженерним облаштуванням.

Водопостачання запроектоване від існуючої водопровідної мережі. Будівля багатофункціонального комплексу обладнується господарсько-питним водопроводом. .

На врізці в існуючу мережу, а також на вводах в будівлю влаштовують водопровідні колодці з установкою в них запірної арматури.

Каналізаційні стоки відводяться в існуючу каналізаційну мережу.

Стоки відводяться на місцеві очисні споруди, які складаються із септиків та піщано-гравійних фільтрів.

Теплопостачання будівлі офісно-комерційного комплексу передбачається від теплогенераторної, розміщеної на першому поверсі будівлі.

 

1.2 Планування та благоустрій

 

1.2.1. Опис генплану.

Будівля фасадом 1-23 зорієнтована на північний захід. Навколо будівлі передбачене вимощення шириною 1,00 м .

За умовну відмітку 0,000 прийнята відмітка чистої підлоги першого поверху будинку, що відповідає абсолютній відміткі 100,000.

На ділянці окрім будівлі автосалону передбачається розміщення будівлі складу необхідних для технічного ремонту автомобілів запчастин, парковки на 15 машино-місць у східній частині ділянки для відвідувачів автосалону та на 12 машино-місць вздовж проспекту Університетського для виставкових моделей авто, господарського майданчику. Навколо будівлі виставкового комплексу викладена плитка ФЕМ по бетонній основі. Для покриття майданчику використовується тротуарна плитка та зелені насадження(райграс пастбищний, туї).

Ділянка озеленюється з розрахунку не менше 40% від загальної площі.

1.2.2. Організація рельєфу і прив'язка будівлі, що проектується.

Генеральний план розроблений на топографічній основі в масштабі 1:500, в перерізі між горизонталями через 1,00 м .

Вертикальне планування ділянки розроблене з урахуванням рельєфу, архітектурно-планувальних рішень проектуємої будівлі і вимог нормативних документів. Рельєф місцевості має нахил в східному напрямку. Відведення дощових та талих вод з ділянки здійснюється природнім методом за межі ділянки. Повздовжній нахил по майданчику складає 2,6%.

1.2.3. Техніко-економічні показники генплану.

Генплан характеризується наступними техніко-економічними показниками.

Таблиця 1.2 – ТЕП генплану

Найменування

Од. вим.

Показник

Площа озеленення

м 2

3000,00

Площа забудови

м 2

1810,25

Площа ділянки

м 2

7610,00

Покриття фігурними елементами мощення

м 2

35,00

Площа асфальтобетонного покриття

м 2

100,20

Щільність забудови

%

67,97

Відсоток озеленення

 

40,00

 

1.3 Обґрунтування прийнятого об'ємно-планувального рішення

 

Проектуєма будівля дилерського центру – багаторівнева: двоповерхова в адміністративній частині, одноповерхова в частині технічного обслуговування авто та дворівнева в частині виставкового залу з розмірами будівлі в осях 147,00х61,60 м і висотою до 7,50м.

Будівля включає в себе наступні приміщення: виставкова зала з приміщеннями пунктів банку та страхових компаній, офісні приміщення, складські приміщення, санвузли окремо для відвідувачів та співробітників комплексу, теплгенераторна, приміщення для персоналу, приміщення технічного обслуговування та ремонту автомобілів.

Частина в якій розміщується виставкова зала – металокаркасна з зовнішніми скляними огороджуючими конструкціями фірми SCHUKO , що того вимагає концепція, розроблена архітекторами корпорації SCHODA . Приміщення виставкової зали має другий рівень – антресоль на якій розміщуються офісні приміщення. Частина в якій розміщуються адміністративні приміщення та пункти ТО та ТР теж металокаркасні, огороджуючі конструкції - самонесучі із піноблоків опоряджених профнастилом з полімерним покриттям.

В будівлі передбачені входи-виходи: виставкова зала с основним та евакуаційним виходом, адміністративна частина с двома протипожежними евакуаційними виходами, що з'єднується з ПТО, приміщення ТО и ТР з двома в'їзними воротами.

1.4 Обґрунтування прийнятої конструктивної схеми будівлі

Конструктивна схема будівлі є системою металевих поперечних і подовжніх несучих колон круглого профілю з ? 350мм і металевих аркових ферм з гнутозвареного профілю довжиною 29,92 метрів, що спираються на них.

Зовнішні стіни є скляною ненесучою конструкцією.

Фундаменти запроектовані пальові, з буронабивних паль ? 426мм із монолітним залізобетонним ростверком. , а під колони – монолітні залізобетонні.

Покрівля проектується плоска з внутрішнім водостоком. Покриття покрівлі виконується з рулонних матеріалів з основою з поліестера