<<<Назад  
Варианты оплаты
u25. Ресторан
Фасад
Генплан
Стройгенплан
Фундаменты
ферма
дип фас
генпл
Стройгенплан
Фундаменты
Металл ферма
кровля
План перекрытия
Разрез
План 1го та 2 го поверху
Фундаменти Фундаменти План 1, 2эт Раскладка плит, разрез  

1 Архітектурно-будівельна частина

 

1.1 Техніко-економічна характеристика ділянки будівництва

 

1.1.1. Адміністративно-географічне положення.

Ділянка під будівництво закладу громадського харчування знаходиться на території міського парку ім. 50-річчя Жовтневої революції за адресою проспект Правди, 28.

 

1.1.2. Розміри ділянки.

Ділянка під будівництво закладу громадського харчування в плані має складну багатокутну форму, що зумовлене розташуванням поряд атракціону “Чортове колесо” з одного боку, та будівлі кафе “ЕКСПРЕС”. Розміри ділянки складають 30,95х46,74 м. Загальна площа складає 1446,60 м 2 .

1.1.3. Ґрунти основи.

Інженерно-геологічні вишукування на площадці будівництва виконані Кіровоградською філією інституту "Укрниинтиз" у 2007 році. За даними звіту про інженерно-геологічні дослідження у геологічній будові площадки беруть участь четвертинні відкладення, представлені суглинками різного забарвлення. З поверхні суглинки перекриті техногенними грунтами потужністью 0,2?0,3м. Ґрунтові води до глибини 14,00 м , розвідувальними виробками , не зустрінуті. Сезонна глибина промерзання ґрунтів становить 1,10м. Категорія складності інженерно-геологічних умов - ІІ (середня). Ґрунтові умови ставляться до І типу по просіданню [2] . Сумарне осідання від власної ваги при замочуванні становить 3,5 см .

В результаті обробки даних розвідувального буріння та лабораторних робіт Кіровоградською філією інституту "Укрниинтиз", складено таблицю 1 (дод. 1), де визначені всі необхідні характеристики кожного шару.


1.1.4. Рельєф, ґрунти, вітри.

Рельєф ділянки спокійний, з невеликим нахилом з південного заходу на північний схід. Відмітка поверхні землі коливається в межах 155,00 – 154,00 м .

Місто Кіровоград відноситься до ІІВ кліматичної зони [4]. Середня температура найбільш холодних діб –30 0 C, найбільш холодної п'ятиденки –25 0 C [4]. Середньорічна температура становить +8,0 0 C. Абсолютна мінімальна температура –35 0 C, абсолютна максимальна + 39 0 C . Середня температура найбільш жаркого місяця +25,9 0 C. Вологість найбільш холодного місяця – 84%, найбільш жаркого – 49%. Кількість опадів за рік – 289 мм .

Напрямок пануючих вітрів:

Влітку – південь та південний схід.

Взимку – північно-західний.

Глибина промерзання ґрунту 1,1 м .

Місто Кіровоград розташоване в І V зоні по вазі снігового покрову ( Р о  = 124,5 кг/м 2 ) [1], та в ІІІ зоні по швидкісному напору вітру ( q  = 45 П/м 2 ) [1].

 

1.1.5. Місцеві будівельні матеріали.

В місті Кіровоград та за його межами розташовано кар'єри, з яких добувають сировину для виробництва будівельних матеріалів. В околицях міста діють два цегляних заводи, які випускають пустотілу, повнотілу керамічну цеглу напівсухого пресування; кам'яні кар'єри, продукцією яких є щебінь різної фракції, відсів; заводи залізобетонних виробів, які виготовляють пустотні плити перекриття різної довжини, ребристі плити перекриття та покриття...

 

1.1.6. Водопостачання, каналізація, теплопостачання.

Водопостачання запроектоване від існуючої водопровідної мережі. Ресторанний комплекс підключений до господарсько-питної мережі.

На врізці в існуючу мережу, а також на вводах в будівлю влаштовують водопровідні колодязі з установкою в них запірної арматури.

Опалення будівлі виконується міні котельнею, яка знаходиться за межами ресторанного комплексу і розташовується поруч з будівлями адміністративно-господарського призначення.

Паливом для котельні служить природний газ.

Виробничі та побутові стоки відводяться окремо в вигреби , які розташовані поблизу адміністративної будівлі.

Система каналізації прийнята господарсько - фекальна.

Підземні мережі водопостачання, каналізації, електрокабелі і теплові мережі запроектовані в каналі. Така прокладка інженерних мереж забезпечує зручність їх обслуговування в процесі експлуатації.

 

1.1.7 Короткий опис функціонального і технологічного процесів.

 

У будівлі передбачається розміщення кафе.

На першому поверсі розміщується зала кафе на 60 посадочних місць, приміщення сервірувальної, мийна столового посуду, санітарно-побутові приміщення персоналу, гардероб для відвідувачів та санвузли для відвідувачів.

На другому поверсі розміщуються приміщення кухні, мийна кухонного посуду, комора добового запасу продуктів та санвузол для персоналу.

Технологічне обладнання кухні підібрано у відповідності з асортиментом страв, які готуються та в об'ємі з кількістю посадочних місць у залі кафе.

Асортимент реалізуємих страв затверджується відповідними органами та узгоджується з закладами санітарно-епідеміологічною служби.

Орієнтовний асортимент страв, які призначені для реалізації:

•  перші та другі страви;

•  м'ясні та рибні страви;

•  салати;

•  вареники, пельмені, чебуреки (з торгівельної мережі);

•  холодні закуски, бутерброди;

•  гарячі напої (чай, кава).

Всі виробничі приміщення обладнані необхідним технологічним устаткуванням.

Завантаження продуктів виконується вручну кожного дня на початку зміни. Продукти поступають на другий поверх в кладову добового запасу сировини. Передаються продукти на кухню через передаточне вікно.

Всі продукти, які поступають на виробництво повинні відповідати вимогам діючої нормативно-технічної документації, знаходитись в чистій, справній тарі і супроводжуватись документами, які підтверджують їх якість. Якість харчових продуктів ( вхідний контроль) перевіряється представником служби якості виробництва (зав. виробництвом).

Прийняті на зберігання продукти поступають у комору добового запасу продуктів.Тара, після розвантаження, повертається на базові підприємства, де підлягає санітарній обробці.

Сухі продукти зберігаються на стелажі. Зберігання продуктів, які швидко псуються, проводиться згідно " Санитарные правила. Условия, сроки хранения особо скоропортящихся продуктов" у холодильних шафах. Кожний вид зберігається окремо.

На виробництво поступає фасоване, кускове м'ясо , а також м'ясні та рибні заморожені напівфабрикати.

Теплова обробка продуктів виконується за допомогою електричного обладнання, встановленого у приміщенні кухні (електроплита, жарочна поверхня, фритюрниця). В приміщенні кухні розміщуються також м'ясна та рибна лінії, овочева та лінія нарізки.

При роздачі гарячих страв вони повинні мати температуру не нижче 75°С, гарніри - не нижче 65°С, холодні напої - не вище 14°С.

При жарці виробів у фрітюрі необхідно виконувати вимоги "Инструкции по жарке изделий во фритюре на предприятиях общественного питания и контролю за качеством фритюрных жиров".

Проміжний контроль якості продуктів та приготованих страв здійснюється шеф - кухарем.

Вихідний контроль якості готових страв здійснюється згідно форми, затвердженої на виробництві та виконується шеф-кухарем (зав. виробництвом). Періодично контроль якості продуктів та страв, які реалізуються здійснюється представниками регіональної санепідемстанції по окремим договорам .

Готові страви закладаються у герметичні термоємкості та за допомогою підйомника подаються на перший поверх, де в приміщенні сервірувальної проводиться їх розкладка для подачі клієнтам по їх замовленням.

Відходи страв збирають в спеціальну позначену тару (відра, бачки з кришками) та кожен день відвозяться в місця, узгоджені з регіональною СЕС.

Для оснащення виробничих дільниць прийнято обладнання на електричному підігріві. Тип та кількість технологічного обладнання прийняті згідно " Норм оснащения предприятий общественного питания торгово-технологическим оборудованием".

Режим роботи кафе - 365 робочих днів на рік, однозмінний, з тривалістю зміни - 12 годин. Робоча зміна - з 10 до 22 годин. Штатний склад персоналу зведений у таблицю 1.1.

Таблиця 1.1 – Штатний склад обслуговуючого персоналу кафе

п/п

 

 

Найменування

Група виробн.

процес.

Кількість працюючих

1 зміна

Підзміна

Всього

Ч

Ж

Ч

Ж

Ч

Ж

1

Зав. виробництвом

 

 

 

 

 

 

 

 

(шеф-кухар)

IV

-

1

-

1

-

2

2

Кухар

IV

-

2

-

2

-

4

3

Робітники кухні

IV

-

2

-

2

-

4

4

Мийник посуду

IV

-

2

-

2

-

4

5

Офіціант

IV

-

2

-

2

-

4

 

Всього:

 

-

9

-

9

-

18


1.2 Планування та благоустрій

 

1.2.1. Опис генплану.

Генеральний план проектуємого закладу громадського харчування відображає повну картину орієнтації будівлі відносно головних алей парку та атракціонів; відображає складну форму в плані.

Головний вхід в будівлю знаходиться на фасаді 1-9. Два інших входи розташовані на фасаді 9-1, які використовуються для обслуговуючого персоналу та як евакуаційні виходи.

Навколо будівлі передбачене вимощення шириною 1,5 м .

У входів до будівлі передбачено встановлення урн для сміття.

За умовну відмітку 0,000 м прийнята відмітка чистої підлоги з абсолютною позначкою +154,750.

Навколо будівлі передбачено вимощення тротуарів та алей фігурними елементами мостіння з високоякісних матеріалів, що здатні витримати вагу як пожежних машини, так і вагу великогабаритних тягачів, які доставляють музичне обладнання.

Так як будівля знаходиться в парковій зоні, проектом передбачено часткове відновлення втрачених зелених насаджень. Влаштовані газони з багаторічних трав; посаджені декоративні чагарники та дерева, які є шумопоглинаючими і покращують екологічну рівновагу повітряного середовища, що так важливо для приємного відпочинку.

До будівлі передбачено під'їзд та простір для розгортання пожежних машин та пожежних драбин з усіх сторін шляхом розширення алей та продуманого розташування зелених насаджень.

Проектом передбачаються заходи для забезпечення нормальної життєдіяльності мало мобільних верств населення.

Рельєф ділянки спокійний з незначним нахилом у північно-східному напрямку, куди і направлено стік дощових вод з території.

В основу прийнятих рішень покладені принципи створення комфортних умов відпочинку, підсилених архітектурною композицією фасаду будівлі з врахуванням грунтово-кліматичних умов майданчика.

 

1.2.2. Організація рельєфу і прив'язка будівлі, що проектується.

Генеральний план розроблений на топографічній основі в масштабі 1:500, в перерізі між горизонталями через 1,00 м в Балтійській системі висот .

За репер прийнятий верх кришки люка каналізаційного колодязя з відміткою 154,40м.

Вертикальне планування ділянки розроблене з урахуванням рельєфу, архітектурно-планувальних рішень проектуємої будівлі і вимог нормативних документів.

Розбивка осей проектуємої будівлі відбувається від існуючої будівлі кафе “ЕКСПРЕС”.


1.2.3. Техніко-економічні показники генплану.

Генплан характеризується наступними техніко-економічними показниками, які зведені в таблицю 1.2.

 

Таблиця 1.2 – ТЕП генплану

Найменування

Од. вим.

Показник

Площа озеленення

м 2

251,84

Площа забудови

м 2

457,08

Площа алей та площадок

м 2

627,85

Площа ділянки

га

0,1326

Коефіцієнт забудови

 

0,34

Коефіцієнт озеленення

 

0,21

 

 

1.3 Обґрунтування прийнятого об'ємно-планувального рішення

 

Об'ємно - планувальні рішення будівлі прийняті з обліком їхньої техніко-економічної доцільності, відповідності технологічним процесам, естетичної краси, комфортним умовам праці та перебування, забезпечення вибухо - пожежної безпеки, а також відповідно до нормативних вимог.

Своєрідна конфігурація ділянки, відведеної під будівництво, – прямокутник, зумовила основний принцип планування та положення будівлі по відношенню до інших споруд.

При ухваленні об'ємно-планувальних рішень були враховані наступні вимоги:

- оптимальне розміщення проектованої будівлі на відведеній території;

•  побажання замовника;

•  легко доступність головних входів та орієнтування на головні алеї;

•  влаштування відкритого простору зі сценою для проведення банкетів та інших святкових заходів;

- забезпечення технологічного процесу з дотриманням санітарних норм;

•  забезпечення вимог протипожежних норм ;

- забезпечення природного освітлення ;

- забезпечення зручностей для обслуговуючого персоналу

Будівля закладу громадського харчування має розміри в осях 24,60х24,51м. Висота будівлі від підлоги до вістря конуса даху складає +12,450м. Будівля є різноповерховою та многокутною в плані.

Одноповерховою частиною будівлі є банкетний зал. Банкетний зал призначений для розміщення столиків для відвідувачів. Покрівля зали є шатровою з влаштуванням по коньку даху світлового ліхтаря, для втілення задумки архітектора. Освітлення банкетної зали відбувається через прорізи в зовнішніх стінах та світовий ліхтар.

Другою частиною будівлі є двоповерхова частина з горищем. На першому поверху розміщуються вхідний тамбур, хол, гардеробна, санвузли, приміщення для обслуговуючого персоналу. На другому поверсі розміщенні виробничі приміщення, санвузол,

Будівля має три незалежні входи, що обумовлено розміщенням приміщень, технологічного процесу та відповідно протипожежним вимогам [5].

Для сполучення між поверхами будівлі передбачена сходова клітка СК1 (сходова клітка з природним освітленням крізь засклені прорізи у зовнішніх стінах на кожному поверсі) [5]. Другі сходи є металевими, які розміщенні ззовні будівлі. Металеві сходи є евакуаційними типу С3 [5], передбачені для евакуації людей з другого поверху і проведення пожежно-рятувальних робіт.


1.4 Обґрунтування прийнятої конструктивної схеми будівлі

 

Основним чинником вибору конструктивної схеми будівлі є підстави фундаментів (просідаючи ґрунти).

Відповідно до [3] будівля проектується за комбінованою конструктивною схемою.

Проектування за комбінованою конструктивною схемою передбачає об'єднання несучих елементів будинку в єдину просторову систему і виключення можливості взаємного переміщення окремих елементів несучих конструкцій при деформаціях основи за рахунок:

- надання будинку (відсіку) прямокутної у плані конфігурації, нормування відстаней між внутрішніми поздовжніми і поперечними стінами, обмеження розмірів еркерів та інших виступних частин будинку (відсіку);

- розрізання будинків з допомогою деформаційних швів на окремі відсіки;

- підсилення окремих елементів несучих конструкцій та зв'язків між ними;

- влаштування по периметру стін будинку залізобетонних поверхових поясів;

•  влаштування горизонтальних діафрагм із збірних залізобетонних елементів перекриттів;

•  експлуатаційна надійність і працездатність елементів конструкцій при деформаціях основи.

Обрана конструктивна схема будівлі передбачає усунення просідаючих властивостей підстави шляхом застосування бурових паль, які прорізають просідаючу товщу та опираються на не просідаючи ґрунти.

Будівля розрізана по лінії з'єднання банкетного залу з двоповерховою частиною на два відсіки по всій висоті за допомогою деформаційного шва. Деформаційний шов забезпечую компенсацію горизонтальних деформацій основи і вільний нахил чи поворот відсіку при нерівномірних деформаціях основи. Закладання деформаційного шва між фундаментами, стінами, елементами перекриттів, покриття, а також інших конструкцій суміжних відсіків здійснено так, щоб не створювалось перешкод для незалежних переміщень відсіків.